Archive for 26.7.2015

Výlet do ZOO

DSCN1978 a

V době trvání letních prázdnin zůstala naše školka otevřena. Dětem, které přes prázdniny docházely, jsme se snažili zpestřit denní režim. Velmi úspěšnou akcí byla společná návštěva Zoo Liberec. Myslíme, že i tato akce se podařila a děti si to opravdu užily.

NOVINKA – Solná jeskyně v areálu

DSCN0748 a

Od září 2015 nabízíme možnost návštěvy solné jeskyně, která se nachází v suterénu MŠ.

Vynikající léčivé účinky soli známe již po staletí. V současnosti se k tomuto zdroji zdraví opět vracíme. Naše solná jeskyně je vybudovaná výhradně z přírodního materiálu – různých druhů kamenů a solí, které vytvářejí mikroklima, při kterém se uvolňují prvky jódu, vápníku, draslíku, sodíku, magnezia, bromu a selenu.

K vybudování solné jeskyně jsme se rozhodli z důvodu prevence častých dětských onemocnění, a to převážně horních a dolních cest dýchacích.

Dále spolupracujeme s Ing. Lenkou Mazánkovou, která v areálu MŠ provozuje inhalace a míčkování viz. www.zdravymicek.cz tel.: +420 602 971 529

Děti mohou navštěvovat solnou jeskyni v průběhu denního programu MŠ nebo v odpoledních hodinách s rodiči.